Warsztaty dla mam. Zapisz się już dziś!

 

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy zaprasza mamy z najmłodszymi dziećmi (do 1 roku życia) na zajęcia warsztatowe pn. „Być mamą”. W tym pierwszym roku rozstanie mamy z dzieckiem jest bardzo trudne dla obu stron, dlatego mamy w warsztatach uczestniczą razem ze swoimi pociechami. Pojawienie się dziecka to wielkie szczęście i radość, ale także ogromna zmiana w życiu kobiety i całej jej rodziny, to także bardzo dużo pytań i wątpliwości.

Tematy poruszane podczas spotkań:

  • rozwój i potrzeby dziecka od jego urodzenia do 3. roku życia,
  • wychowywanie dziecka: stawianie granic, radzenie sobie z emocjami, zachęcanie dziecka do samodzielności, pochwały, kary a konsekwencje,
  • rodzic w relacji z dzieckiem: obserwowanie zachowań dziecka, wysyłanych przez nie sygnałów  i lepsze ich zrozumienie,
  • nawiązanie kontaktu z innymi mamami i wymiana z nimi doświadczeń.

Udział w warsztatach daje możliwość zyskania większego spokoju i świadomości własnych kompetencji w kontakcie z dzieckiem. W trakcie zajęć wykorzystywana jest metoda videotreningu! Spotkania prowadzić będzie psychoterapeuta, posiadający doświadczenie w pracy z rodzicami i ich dziećmi. Udział w warsztacie jest bezpłatny. (Czas trwania: 8 spotkań po 2 godz.; Planowany termin rozpoczęcia: 27 kwietnia 2015).

Jeśli jesteś zainteresowana udziałem w warsztatach wypełnij Formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej lub w siedzibie PCPR) i dostarcz go do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie osobiście lub drogą mailową

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wałbrzyska 15, 58-100 Świdnica
Parter, pokój nr 12
Szczegółowych informacji udziela Beata Oleksy – tel. 607308673
www.pcpr.swidnica.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.